Kremy Dexeryl - FAQ

 1. Jakie znane składniki zawiera Dexeryl emolient krem?

 2. DEXERYL emolient krem zawiera przede wszystkim składniki o znanym działaniu, czyli glicerol - działanie nawilżające, a także wazelina i parafina - działanie ochronne.

 3. Jakie dokładnie składniki zawiera DEXERYL emolient krem?

 4. DEXERYL emolient krem zawiera glicerol, wazelina biała, parafina ciekła, monostearynian glicerolu, kwas stearynowy, dimetykon, makrogol 600, trolamina, kopolimer akryloamidu i akryloilodimetylotaurynianu, izoheksadekan, polisorbat, glikol pentylenowy, etyloheksylogliceryna, karbomer, woda oczyszczona. Produkty dostępne są w tubach 250 g i 50 g. 

 5. W jakim celu należy stosować DEXERYL emolient krem?

 6. DEXERYL emolient krem jest to krem ochronny do skóry przeznaczony do leczenia objawów i dolegliwości związanych z suchością skóry, a zwłaszcza w różnorodnych dermatologicznych stanach chorobowych w tym m.in. atopowe zapalenie skóry czy rybia łuska. 

 7. Na czym polega działanie DEXERYL emolient krem?

 8. Skład DEXERYL emolient krem skomponowano w taki sposób, aby mógł wspierać leczenie objawów i wszelkich dolegliwości związanych z suchością skóry: 

  • Powłoka ochronna dzięki wazelinie białej i parafinie ciekłej:
   • fizyczny efekt przeciwdziałający parowaniu i zapobiegający odwodnieniu (utracie wody); 
   • bariera ochronna przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych; 
  • działanie nawadniające glicerolu ułatwia zachowanie równowagi wodnej w obrębie skóry.

  Składniki DEXERYL emolient krem zmniejszają nasilenie istniejących i przeciwdziałają nowym podrażnieniom.

 9. Jak należy stosować DEXERYL emolient krem?

 10. DEXERYL emolient krem przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego. Wystarczy 1-2 razy dziennie nałożyć cienką warstwę kremu na skórę raz lub dwa razy na dobę. W razie potrzeby krem można stosować częściej. W razie potrzeby czynność można powtarzać nawet 6 razy dziennie. Po każdym użyciu należy pamiętać o dokładnym zakręceniu tuby.

 11. Kiedy nie powinno się stosować wyrobu DEXERYL emolient krem?

 12. DEXERYL emolient krem nie powinien być stosowany w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników kremu. Z uwagi na brak wystarczających danych nie zaleca się jednoczesnej aplikacji kremu i innych produktów o działaniu miejscowym. W razie wątpliwości należy skorzystać z porady wykwalifikowanego personelu medycznego.

  • Ostrzeżenia i specjalne instrukcje dotyczące stosowania 
  • Nie stosować na rany, błony śluzowe oraz oczy. Nie połykać.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

  Należy powiadomić wykwalifikowany personel medyczny, jeżeli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane. W przypadku wystąpienia poważnych problemów związanych ze stosowaniem wyrobu medycznego, należy poinformować właściwy organ administracji państwowej i wytwórcę. Specjalne środki ostrożności dotyczące przechowywania: 

  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C. 
  • Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na tubie.
  • Po otwarciu zużyć w ciągu 6 miesięcy.

   Data uzyskania certyfikatu zgodności CE: 2018. Data zatwierdzenia instrukcji używania: 05/2019.

 13. Jak należy stosować DEXERYL emolient krem na dłonie?

 14. DEXERYL emolient krem należy aplikować na przodzie i spodzie dłoni, pomiędzy palcami, a także wokół paznokci i na nadgarstkach. Należy unikać jednocześnie kontaktu z substancjami hydroalkoholowymi. 

 15. Czym jest DEXERYL SHOWER?

 16. DEXERYL SHOWER to myjący krem pod prysznic stworzony z myślą o delikatnym oczyszczaniu skóry suchej i ze skłonnością do atopowego zapalenia skóry. Produkt pomaga wzmocnić barierę ochronną skóry, jednocześnie chroniąc ją przed wysuszeniem i łagodząc napięcia.

 17. Czym charakteryzuje się DEXERYL SHOWER krem myjący pod prysznic?

 18. Bazą DEXERYL SHOWER są starannie dobrane środki myjące i składniki aktywne, dzięki którym możliwe jest zapobieganie wysuszaniu skóry. Produkt doskonale nawilża, łagodnie oczyszcza, a dodatkowo posiada biodegradowalną formułę. 

 19. Jak należy stosować DEXERYL SHOWER krem myjący pod prysznic?

 20. DEXERYL SHOWER krem myjący może być z powodzeniem stosowany każdego dnia do pielęgnacji skóry suchej i skłonnej do atopowego zapalenia skóry. Produkt przeznaczony jest do stosowania na suchą i wilgotną skórę. Niewielką ilość kremu należy dokładnie wmasować, a następnie spłukać. Ostatnim krokiem jest już tylko nałożenie nawilżającego Dexeryl emolient krem.