Mocznicowa suchość skóry

Mocznicowa suchość skóry to przewlekłe i bardzo często występujące powikłania dermatologiczne charakterystyczne dla osób zmagających się z przewlekłą niewydolnością nerek. W zdecydowanej większości przypadków dotyczy więc właśnie pacjentów, którzy leczeni są dializami nerek. 

Przyczyny mocznicowej suchości skóry

Warto zauważyć, że do tej pory nie udało się ustalić jednoznacznych przyczyn mocznicowej suchości skóry. Jednymi z czynników, które udało się jednak określić, mogą być nadmierne odwodnienie skóry, podrażnienia spowodowane różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi, jak chociażby silnymi detergentami lub agresywnym myciem, a także wewnętrznymi w tym m.in. nagromadzeniem toksyn mocznicowych. 

Objawy mocznicowej suchości skóry 

Objawy mocznicowej suchości skóry są bardzo złożone. W zdecydowanej większości przypadków będą mieć związek z przewlekłą chorobą nerek, a co za tym idzie różnorodnymi zaburzeniami gospodarki wapniowo-fosforanowej. Mowa tu, chociażby o zwiększonej ilości fosforanów w surowicy. Może mieć również związek z zaburzeniami elektrolitowymi. 

Leczenie mocznicowej suchości skóry a kremy Dexeryl

Leczenie mocznicowej suchości skóry w codziennym życiu powinno opierać się przede wszystkim na stosowaniu emolientów, tak aby w maksymalnym stopniu złagodzić uciążliwe, a wielu przypadkach także utrudniające prowadzenie normalnego życia objawy. Wsparciem leczenia może okazać się więc nasz wyrób medyczny Dexeryl emolient krem, a także Dexeryl Shower krem myjący pod prysznic.