Starcza suchość skóry

Kseroza starcza, ponieważ tak inaczej nazywana bywa również starcza suchość skóry to schorzenie, które jak sama nazwa występuje przede wszystkim u osób starszych i w podeszłym wieku. Głównym powodem występowania jest tu oczywiście wiek i starzenie się organizmu. 

Przyczyny starczej suchości skóry 

Kseroza starcza wywołana jest przede wszystkim starzeniem się naskórka i gruczołów potowych. Nieco innymi przyczynami może być również znaczne obniżenie zawartości tłuszczu występującego w naskórku. Z kolei za nasilenia mogą odpowiadać następujące czynniki: 

  • temperatura, 
  • wilgotność, 
  • trudne warunki pogodowe, 
  • kąpiele w zbyt gorącej wodzie,
  • różnorodne czynniki drażniące jak, chociażby mydło czy produkty żrące.

Najczęstsze objawy starczej suchości skóry 

Do najczęstszych objawów starczej suchości skóry zalicza się utrudniający normalne funkcjonowanie świąd starczy, a także liczne zaczerwienienia, ból, pieczenie lub swędzenie skóry. Drapanie może doprowadzi do powstania niemożliwych do usunięcia grudek, strupów lub wykwitów, które do złudzenia przypominać będą zmiany skórne. 

Leczenie starczej suchości skóry a kremy Dexeryl 

Leczenie starczej suchości skóry polega przede wszystkim na stosowaniu silnie nawilżających emolientów, które pomogą w pozbyciu się uczucia napięcia skóry, silnego świądu czy pieczenia. Warto także unikać kąpieli w zbyt gorącej wodzie, produktów zawierających w składzie mydła, a także silnych detergentów. W leczeniu starczej suchości skóry warto spróbować naszego wyrobu medycznego Dexeryl emolient krem, a także Dexeryl Shower kremu myjącego pod prysznic.